Naprosto šílená hlasitá hudba. Bubeník stále zrychluje a zesiluje údery do svých bubnů. Žena, která tančí na pódiu, upadá do transu a něco zběsile vykřikuje. Diváci jsou u vytržení a doslova ji visí na rtech. Náhle vše ustává. Žena se pomalu vrací do reality, hudebníci přestali hrát a odpočívají. Diváci jsou spokojeni. Duch se spojil s ženou-médiem a odpověděl na to, co diváci chtěli vědět.
Myanmar, dříve Barma, by se mohla nazývat zemí zlatých pagod. Tak se jeví snad každému návštěvníkovi, který do země přijede. A je jedno odkud přijíždíte, zda přímo z Evropy či například sousedního Thajska. Zlaté stupy, kterými je země doslova poseta, zaujmou na první pohled. Buddhistická víra je zde natolik silná a živá, že buddhistické svatyně stojí a jsou stavěny doslova na každém kroku.
Obyvatelé Myanmaru (Barmy) se dělí do devíti základních národností. Ty se následně dělí do dalších podskupin, jejichž počet dosahuje několika desítek. Není se čemu divit, jako většina okolních států je i Myanmar multietnická země. I zde pestrost obyvatel roste směrem do vyšších horských poloh a směrem k thajsko-laoské hranici, kde je tzv. Zlatý trojúhelník.
Jezero Inle je jeden ze zázraků přírody a místo, které žádný návštěvník Myanmaru nemůže vynechat. Uprostřed pohoří se najednou objevuje naprostá rovina, kde se do délky 22 kilometrů a šířky 11 kilometrů rozprostírá zmiňované jezero.
Sedíme v letadle Biman Bangladesh Airlines a směřujeme do Yangonu, hlavního město Myanmaru (Barmy). Přelet s Thajského Bangkoku je krátký a tak netrpělivě vyhlížíme letiště a s ním novou zemi a nové zážitky.
Pláň o rozloze šestkrát šest kilometrů a na ní stojí tisíce Buddhistických chrámů a stup. Tak to je Bagan, místo na severozápadě Myanmaru.
Podívejte se na fotogalerii z Myanmaru.
Další důležité informace pro cestu do Myanmaru.
Aktuální kurz: 1 EUR =